Festiwal 3Maj się ulicy

Kolejny już raz Fundacja Fabryka Kulturalna przy współudziale z Fajną Spółdzielnią oraz Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza zaprowadziła powiew świeżości na ulicy 3 Maja. Tym razem organizowała festiwal uliczny na który złożyło się kilka elementów.

Pierwszym elementem festiwalu była wystawa w lokalu przy 3 Maja 10 nowoczesnej twórczości Kaliny Bańki. To uznana na całym świecie artystka z Dąbrowy, a dokładniej z Ząbkowic. Od kilku lat pokazuje że szkłem można się bawić tworząc różne kolorowe, nowoczesne – a co najważniejsze – piękne formy.
Drugi element stanowiły warsztaty dla mieszkańców pt. „Las w słoju”. Każdy kto zapisał się na wydarzenie mógł całkowicie bezpłatnie pod okiem dziewczyn z fundacji wykonać własny miniaturowy las w szklanym słoiku.
Trzeci etap metamorfozy 3 maja stanowiła metamorfoza starej komody. Dzieciaki i dorośli pod okiem członków fundacji pomalowali starą, zniszczoną i odrapaną komodę z PRL-u w stylu art deco na zupełnie nowy mebel.

Jako czwarte działanie na 3 Maja Fundacja zaplanowała wyprzedaż garażową ubrań i ciuchów. Nie zapomnieliśmy również o potrzebach odwiedzających tworząc mini strefę foodtrucków, co stanowiło piąty etap wydarzeń na ulicy.

Na szóstym miejscu wymieniamy metamorfozę z Patrycją Korzeniewską. Chętne panie, po wcześniejszych zapisach, mogły przejść zupełną metamorfozę pod „kreską” profesjonalnej wizażystki. Ostatni – i chyba najbardziej oblegany element – stanowiło spotkanie z koszykarzami MKS Dąbrowa Górnicza i prezentacja zespołu. Wówczas na ulicę ściągnęły prawdziwe tłumy a 3 Maja wypełniło się gwarem rozmów jak za starych, dawnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *