Wystawa „Kolor w szkle”

Szkło ma formę,kształt, projektanta. Niczym byłoby jednak bez odpowiedniej barwy. To ona nadaje mu odpowiedni wydźwięk, sprawia że przyjemniej się na nie patrzy i że człowiek uważa je za piękne.

Aby to udowodnić Fundacja zorganizowała w dniach 3 do 17 kwietnia wystawę pt. „Kolor w szkle”. Została ona zorganizowana dzięki funduszom przekazanym przez Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza, właścicielowi lokalu przy ulicy 3 maja 10 oraz szerokiemu gronu darczyńców ofiarujących swoje szkło na wystawę.

Eksponaty zostały podzielone kolorami i umieszczone w 6 industrialnych gablotach wypożyczonych od Grzegorza Siemko z IAHU. Dodatkową atrakcją wydarzenia były wykłady na temat technologii barwienia szkła i jego produkcji prowadzone przez Krzysztofa Kulika. Każdy z wykładów uświetniła obecność dawnych pracowników HSG Ząbkowice, a podczas jednego z nich obecny był nawet Bogdan Kupczyk. Wystawa była otwarta każdego dnia i darmowa. Przez te kilkadziesiąt dni odwiedziło nas spore grono dąbrowian – zarazem chętnych powspominać dawne czasy, jak i tych którzy o HSG usłyszeli w lokalu po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *